loud speaker

11/13 - Teachers - Do your students enjoy friendly competitions? Set up an online tournament for them using some of my most popular games and watch the classroom come alive! FREE with UNLIMITED USE. More games coming soon including those that can be customized - https://mrnussbaum.com/tournaments/tournament-introduction-and-games

arrow up
Home > Math > Unit Prices - Which is the best deal?

Unit Prices - Which is the best deal?

This worksheet requires students to analyze deals for a dozen, two dozen, and three dozen eggs from three different super markets. Students must determine the best and worst deals and must calculate savings for choosing the best deal.

UPGRADE TO MRN365.COM

Upgrade to MrN 365 to access our entire library of incredible educational resources and teacher tools in an ad-free environment. If you like MrNussbaum.com, you will LOVE MrN 365!

Learn More