10/7/26 -Happy October! Teachers LOVE my new forever subscription option. No renewals, no recurring fees, just an incomparable library of engagement and indispensable materials, including all of the amazing new resources I'm creating. Forever. For a single fee of $89. It's the best value in education and pays for itself instantly. By the way, we just streamlined registration. It takes less 30 seconds!

Advertisement

Remove ad

Ensure the lunch lady doesn't turn grumpy by helping her get all eight students through the lunch line successfully. For each student, add up the prices of their lunch items and enter the value into the cash register. You have three minutes before the next class comes rushing in! Very fun.

Advertisement

Remove ad

Related activities

Advertisement

Remove ad