Parents and Teachers: Many of you have been using my "divide pal" activity to guide students through long division. I have recently launched Fractions Pal and Equations Pal as well. Please check them out and let me know what you think!
Grade levels 
 

MrNussbaum Premium – Costs

  • Schools and Classrooms – $1.00/per student/per year
  • Homeschoolers and Families – $25.00/per family/per year
  • Inner City Districts – Please contact Us

 

Pay by: Check, Credit Card, or Purchase Order

Checks and Purchase Orders to:

Nussbaum Education Network LLC
47322 Westwood Place
Sterling, Virginia 20165